KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13491130
*
nr 1349 1130
Hannes Wagnstedt
(1906-1980), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Hannes Wagnstedt, född 1906 i Malå, Västerbotten, död 1980, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 20:15:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 12:19:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hannes Wagnstedt
Hannes Wagnstedt, född 1906 i Malå, Västerbotten, död 1980, svensk målare.
Läs mer om Hannes Wagnstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hannes wagnstedt landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Hannes Wagnstedt
Hannes Wagnstedt, född 1906 i Malå, Västerbotten, död 1980, svensk målare.
Läs mer om Hannes Wagnstedt
nr 1349 1130
Hannes Wagnstedt
(1906-1980), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Hannes Wagnstedt, född 1906 i Malå, Västerbotten, död 1980, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 12:19:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hannes Wagnstedt
Hannes Wagnstedt, född 1906 i MalÃ¥, Västerbotten, död 1980, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Hannes Wagnstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hannes wagnstedt landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37